Erasmus+ az Óbudai Gimnáziumban

2022-04-09 08:37:18

Erasmus+ az Óbudai Gimnáziumban

Iskolánk 5 ország iskoláival közösen egy nagyszabású projektet valósít meg az Erasmus+ program keretein belül. A projektben Hollandia, Dánia, Spanyolország, Németország, Izland és Magyarország vesz részt. A projekt során az inklúzió témakörét dolgozzuk fel a média és a művészeteken keresztül. Iskolánk a partner iskolákból érkező diákokat egy hétig látta vendégül április első hetében. A projekt magyarországi része során az iskolai bántalmazással, zaklatással foglalkoztunk. A külföldi diákokat vasárnap fogadtuk iskolánkban egy welcome partyval, ahol játékok segítségével ismerkedtünk, illetve minden csoport bemutatta iskoláját, és egy rövid videó, vagy prezentáció segítségével bemutatkozott. A közösen együtt töltött hét alatt, délelőtt az iskolában műhelyfoglalkozáson vettünk részt, ahol a témát változatos csoportfeladatokon és drámajátékokon keresztül dolgoztuk fel. A közös munka egyik fénypontja a gördülő tánccsoporttal közösen előadott flashmob volt. A téma feldolgozásakor a különböző művészeti ágak is nagy szerepet kaptak. A csoportok előre készültek irodalmi művel, zenével, rövid animációval, szoborcsoporttal, amely alkotásokat a témakörhöz kötik. Ezek a művek adtak kiindulópontot a közös gondolkozáshoz, beszélgetésekhez. Minden csoport tervezett egy saját logót, jelképet a témában, amelyet graffiti formájában közösen falra is festhettek az egyik délelőtt. A közös munka mellett a nemzetközi csapat Budapesttel is megismerkedhetett, részt vettünk buszos városnézésen, ahol Budapest legszebb részeit mutattuk meg a külföldi diákoknak, illetve a Parlamentbe, valamint Szentendrére is ellátogattunk. Az együtt töltött hét nagyon tartalmas volt, a diákok között barátságok szövődtek A projekt következő állomása májusban Dániában lesz.