Óbudai Ifjúsági Olimpia

2023-10-23 10:44:19

Óbudai Ifjúsági Olimpia

2023.10. 17-én az Óbudai Gimnázium diákjai részt vettek az először megrendezésre kerülő Óbudai Ifjúsági Olimpián. Itt a saját és a kerület többi iskolájának diákjaival mérhették össze erejüket a különböző ügyességi akadályokkal tűzdelt futópályán.

Az akadálypálya a képen látható útvonalon volt kialakítva. A futás nehezített volt, két alkalommal is szerepelt dombra felfutás benne.
A 8-as és 10-es akadálynál lehetett kérni helyettesítő feladatokat, ami során pók- illetve rákjárásban kellett teljesíteni egy kijelölt távolságot.

A szervezők részéről  remek ötlet volt, hogy a futamokat évfolyamonként külön indították, így  a tanulók a saját korosztályukkal tudtak versengeni, nem alakult ki olyan helyzet, hogy  a 7. osztályos és a 12. osztályos tanuló azonos futamban versenyzett.

Az értékelés nemenként és évfolyamonként is időeredmény alapján  külön történt.

A befutó után volt lehetőség kipróbálni az új öttusa szabályos keretei között a sportlövészetet (lézer lövészetet) hivatalos versenypisztollyal.

Az Óbudai Gimnáziumból induló diákok száma 54 volt, akik saját magukhoz és a mezőnyhöz képest is nagyon jól teljesítettek. Minden diák dicséretet érdemel.

Valamennyi indulót beleértve mind a lányok, mind a fiúk mezőnyében a legjobb időt két óbudais diák futotta, nekik külön gratulálunk:

Papucsek Sarolta 7. évfolyam         0:03:30

Havas Bence      11. évfolyam         0:02:55

Diákjaink közül 40 tanuló a tavaszi döntőbe jutott! Nagyszerű eredmény, büszkék vagyunk rátok!

Íme néhány kép a versenyről:

Köszönjük diákjainknak a részvételt, és  gratulálunk az eredményes szerepléshez!