Tájékoztató az Óbudai Gimnázium felvételi eljárásrendjéről

2022-02-24 16:47:32

Kedves felvételiző Diákok! Tisztelt Szülők!

Az Óbudai Gimnázium felvételi eljárásrendjéről tájékoztatjuk Önöket.

Szóbeli meghallgatás csak a 6 évfolyamos 0012 (angol), illetve 0013 (német) tagozat esetén van, a többi tagozat esetében nincs.

A szóbeli vizsgákra 2022. március 1-4. között kerül sor, a beosztás szerint, délelőtt és délután egyaránt. Amennyiben a felvételiző igényli, a vizsgán való megjelenésről igazolást adunk.

A jelentkezők oktatási azonosítóval, vagy jeligével szerepelnek a listában. A jelentkezők nagy száma miatt, sajnos nem áll módunkban mindenkit meghallgatni.

Ha egy tanuló mindkét tagozatra jelentkezett, és mindkét helyen megfelelt a vizsgára bocsátás feltételeinek, akkor mindkét nyelvből részt kell venni a szóbeli meghallgatáson.

Kérjük, hogy minden tanuló a vizsgára kiírt időpont előtt 20 perccel jelenjen meg az Óbudai Gimnáziumban. A vizsgatermekről a portán találnak majd tájékoztatást.

A vizsgák során az intézményben érvényes járványügyi szabályokat kérjük betartani

• belépéskor kézfertőtlenítő használata kötelező
  • az intézményben tartózkodás ideje alatt kötelező a szájat és orrot eltakaró maszk viselése.

Kérjük a felvételizőket, hogy a meghallgatásra hozzák magukkal

• személyiazonosításra alkalmas okmányt
  • azon tárgyból használt füzetét, amelyből szóbeli vizsgát tesz
  • ellenőrző, vagy elektronikus napló másolatát
  • tanulmányi, művészeti sikereit, versenyeredményeit igazoló okiratot.

Budapest, 2022. február 24.

Szűcs József intézményvezető